TEKNOLOJİLERİMİZ VE YETKİNLİKLERİMİZ

Gelecekteki araçlar için yeni jenerasyon fikirler üretiyoruz. Ürünlerimizde kullanıcı deneyimlerini ve güçlü Ar-Ge kabiliyetlerini birleştiriyoruz. Üretimdeki mottomuz; kullanıcı dostu, daha teknolojik, daha ekonomik, daha verimli, daha hafif ve daha hızlı.

AL-KOR, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2016 yılında onaylanan, Türkiye'nin 346. Ar-Ge Merkezi olarak, bu konuya verdiği yüksek önemi kanıtlamıştır.

AL-KOR, bünyesinde çalışan, 36'sı mühendis olmak üzere 56 deneyimli Ar-Ge personeli ile iç fikirleri, piyasa araştırması ve müşteri taleplerine göre yenilikçi parçalar üzerinde çalışmaktadır.

Ürün ve kalıp tasarımı, plastik enjeksiyon ve progresif metal kalıp üretimi. CNC freze, CNC elektro erozyon, torna makineleri, freze makineleri ve delme gibi güçlü kalıp atölyeleri.

Plastik enjeksiyonda basılmış olan optik yüzeyler içeren Gövde ve Reflektör dışında Bezel ve frame gibi estetik parçalar ters basınç uygulanmış temiz odada yüksek vakum altında tamamı ya da kısmi olarak maskelenerek alüminyum kaplama yapılabilmektedir.

Al-Kor 25 – 1300 ton aralığındaki enjeksiyon makinesi kapasitesine sahip bir üretici olarak, Ampul taşıyıcı, reflektör, havalandırma parçaları, motor komponentleri ve otomotiv parçalarının yanı sıra beyaz eşya plastik parça üretimi yapmaktadır.

800 tona kadar Eksantrik ve Hidrolik Pres Hattı, parça üretimi ve kaynak işlemleri, ilerici kalıplara otomasyon adaptasyonu, alçı kalıplı dar toleranslı parçalar.

Projelerimizi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğumuz test hatları AL-KOR tarafından tasarlanır, üretilir, monte edilir ve devreye alınır. Bu süreçte PLC Otomasyon sistemlerini kullanıyor ve gerekli olan yazılımı kendi bünyemizde yazıyoruz. Tasarladığımız hatlarda sıcak ezme, kesme, presleme gibi fiziki işlemlerin yanı sıra çeşitli elektrik testleri, sızdırmazlık testleri, boyut ölçümleri ve varlık kontrolleri de yapıyoruz.

Punto kaynak kabiliyeti Al-Kor tarafından 2 tipte üretim için kullanılmaktadır. Birincisi 0,5 -0,8 mm genişliğinde ufak parçaların kaynağını orta frekansta yapılmasıdır. Güvenlik parçaları, bu ufak parçalara örnektir. Diğeri ise; 10 mm’ye kadar daha büyük kalınlıkta parçaları orta frekansta kaynak yapmaktır. Gaz altı kaynak gerekliliği durumunda ARC Kaynak yapılmaktadır.

AL-KOR, teslimattan önce ürün ve parçalarda müşteri özelliklerine göre boyutsal ölçüm,% 100 teknik çizimlere göre ölçüm ve test yapmaktadır. Laboratuvarlarımızda, AL-KOR test ve ölçümünde kullanılan birçok makine ve cihaz vardır.

Çok çeşitli sac kalınlıkları için CNC servo kesme ve servo bükme presleri mevcuttur.

Global System Supplier

İLETİŞİM
E-POSTA
LOKASYONLAR

Tel: +90 212 876 5820 | Fax: +90 212 876 5826

Üretim tesislerimiz ve ofislerimiz..

50 YILLIK TECRÜBE

1970 yılında kurulan AL-KOR, bugün hala hizmet vermektedir. Devamı..​

ÜRÜN GAMI

- Aydınlatma

- Mekatronik

- Elektronik

- Metal

- Plastik

GENEL MÜDÜRLÜK

Ömerli Mahallesi, İhsangazi Sokak

No: 26 Arnavutköy 34555 İstanbul, Turkey

+90 212 876 5820

  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Instagram Simge
  • LinkedIn - Beyaz Çember

Global System Supplier

© 2019 Al-Kor Web Grubu