AL-KOR olarak bünyemizde barındırdığımız birçok farklı tasarım ve üretim teknolojileri sayesinde geniş bir ürün yelpazesine yönelik üretim yapabilmekteyiz. Ar-ge, kalıphane, preshane, plastik enjeksiyon, montaj, laboratuvar, metalizasyon, ve farklı test alanları ile otomotivden beyaz eşya sektörüne kadar çeşitli sektörlerde hizmet vermekteyiz.

Konfor ve güvenlik alanlarında geleceğin inovatif ve öncü fikirlerini tasarım ve ürünlerine yansıtan firmamız güçlü AR-GE yetkinliğiyle verimli, ekonomik, teknolojik, doğa ve kullanıcı dostu odaklı bakış açısına sahiptir.

Kalıphane

Kalıp Tasarımı ve Üretimi

Kalıp tasarımını, plastik enjeksiyon ve progresif metal kalıp üretebilme yetkinliği bulunan son teknolojiye sahip CNC freze elektro erozyon, torna, freze ve delme makinelerinin bulunduğu atölyemizde gerçekleştirmekteyiz. Her adımda müşterilerimiz ile yakın çalışarak onların beklentilerini tamamen karşılamak hedefiyle hizmet vermekteyiz.

Preshane

35-800 ton aralığında hidrolik ve eksantrik preslere sahip olan AL-KOR, metal parça üretimindeki deneyimini müşterileriyle
paylaşmaktadır.

Kaynak

Bünyemizde bulunan gaz altı kaynak, punto kaynak ve projeksiyon kaynaklarımızdan kalıp ve seri parça üretimlerinde yararlanmaktayız.

Plastik Enjeksiyon

Firmamız plastik enjeksiyon ve bunlara bağlı entegre montaj prosesleri, sahip olmuş olduğu teknolojik altyapı ve yenilikçi bakış açısı ile sunduğu ürünlerle sektöründe lider firmalar arasında yer almakla birlikte küçük parçaların yanı sıra davlumbaz, kapı paneli ve tampon gibi büyük parçaların da üretimlerini yapabilecek yetkinliğe sahibiz.

Yüksek kapasiteye sahip yatay, dikey, 2K olmak üzere yüksek teknoloji ile donatılmış plastik enjeksiyon makine parkuru ve bunlara bağlı çalışan entegre robot otomasyon sistemleri ile “0 hata” prensibini benimsemiş olan firmamız müşterilerine en iyi kalitede ürün sunmayı hedeflemektedir.

Metalizasyon

Firmamız, Bursa fabrikasına yapmış olduğu metalizasyon yatırımıyla plastik enjeksiyonda basılmış olan optik yüzeyler içeren gövde ve reflektör dışında nezel ve frame gibi estetik parçalara ters basınç uygulanarak temiz odada yüksek vakum altında tamamı ya da kısmı olarak maskelenerek alüminyum kaplama yapılabilmektedir.

Montaj

Montaj bölümünde üretim yapılan bankoların imalatı bünyemizde bulunan otomasyon bölümü tarafından yapılmakta olup özellikle otomasyon sektöründeki üretim teknolojilerinde yaşanan gelişimi anlık takip etmek ve makine parkurumuza hızlıca adapte ederek yetkinliğimizi güçlendirmek adına ciddi avantaj sağlamaktadır.

Üretimde kullanılan montaj ve test bankolarında poka-yoke, komponent varlık yokluk kontrolleri, sızdırmazlık ve elektriksel kontrol gibi
fonksiyonellik testlerinde kamera, sensör, otomatik sızdırmazlık kontrol üniteleri gibi birçok ekipman yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca parça fonksiyonlarına etki etme riski olan partiküllere karşı iki üretim tesisimizde de bulunan “temiz odalar” sayesinde optik ve görsel ürünlerin tamamını istenen ortam şartlarının sağlanabildiği iyonize hava püskürtme sistemine sahip konveyörlü hatlarımız sayesinde üretebilme kabiliyetine sahibiz.

Otomasyon ve Test

PLC otomasyon sistemleri ile test hatlarının tüm yazılım ve donanım ihtiyaçları ekibimiz tarafından tasarlanmakta ve üretilmektedir.
Sıcak kırma, kesme, presleme gibi fiziksel işlemlerin yanı sıra tasarlanan hatlar üzerinde çeşitli elektriksel testler, sızdırmazlık testleri, boyutsal ölçümler ve varlık kontrolleri yapılabilmektedir.

Laboratuvar

AL-KOR, teslimattan önce ürün ve parçalarda müşteri özelliklerine göre boyutsal ölçüm, %100 teknik çizimlere göre ölçüm ve test yapmaktadır. Laboratuvarlarımızda, AL-KOR test ve ölçümünde kullanılan birçok makine ve cihaz vardır.

Elektronik Dizgi

Firmamız bünyesinde bulunan dizgi hattı sayesinde çeşitli aydınlatma ve mekatronik ürünlerde ihtiyacımız olan elektronik dizgi hizmetini yerine getirebilecek yetkinliğe sahibiz.

tr_TRTürkçe